فرایند پذیرش مقالات

با سلام و احترام

 تلاش فصلنامه «دگرگونی ها و مخاطرات آب و هوایی» بر این است که در کم ترین زمان ممکن، آثار ارسالی پژوهشگران محترم را بررسی و نتیجه را به آنها اعلام کند. از این رو دقت پژوهشگران گرامی در تکمیل همه فرمها و ارسال براساس راهنمای نویسندگان و اصول اخلاقی مجله، باعث تسهیل روند بررسی  و داوری خواهد شد. بنابراین خواهشمند است در تکمیل فرایند ارسال مقاله دقت لازم به عمل آید. همه فرم های آنلاین و یا فرم های تعهدی، الزاماً باید در سامانه تکمیل گردد. در بخش نویسندگان فقط به اطلاعات اسامی نویسندگان بسنده نشود و مشخصات کامل نویسندگان، مشخصات دانشگاهی به شکل دقیق بر اساس نمونه مقالات مجله و معادل انگلیسی آن، ایمیل صحیح دانشگاهی و شماره تماس صحیح به دقت درج گردد. هر متنی که نویسندگان در بخش اطلاعات نویسندگان درج می نمایند عیناً بعد از پذیرش مقاله در صفحه اول مقاله درج خواهد شد. قوانین Cope که مجله متعهد به تبعیت از آن می باشد اجازه تغییر و اصلاح در اسامی و مشخصات نویسندگان را  در مرحله تایید و انتشار مقاله نمی دهد. بنابراین این احتمال وجود دارد به دلیل عدم تکمیل اطلاعات دقیق نویسندگان مقاله از فرآیند داوری خارج و بایگانی گردد.

لطفا اطلاعات دانشگاهی خود را به شکل زیر وارد نمایید:

نام و نام خانوادگی، تحصیلات، درجه دانشگاهی، گروه آموزشی، دانشکده مربوطه، دانشگاه، شهر، کشور

توجه به این نکته لازم است که نام گروه های آموزشی و بویژه دانشکده ها در دانشگاه های مختلف متفاوت است، مثلاً گروه جغرافیای دانشگاه زنجان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، در دانشگاه تهران در دانشکده جغرافیا و در دانشگاه سیستان و بلوچستان در دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی محیطی قرار دارد. بنابراین لطفاً اسم دقیق فارسی و انگلیسی گروه، دانشکده و دانشگاه خود را  برابر نام دقیق دانشگاه محل تحصیل یا اشتغال در فرم نویسندگان درج نمایید.

مراحل ارسال و داوری مقاله به شرح ذیل است.

  • عضویت در سایت فصلنامه و دریافت کد کاربری و رمز عبور و پیگیری مقاله ارسالی از طریق آن.
  •  بارگذاری مقاله در سایت و تکمیل تمام فرم های آنلاین بخصوص نویسندگان و فرم های پیوست در راهنمای نویسندگان.
  • ارسال مقاله مطابق فرایند تعریف شده در سامانه فصلنامه.
  •  ارسال موارد احتمالی قابل اصلاح در مقاله برای نویسنده(گان).
  • دریافت و کنترل مقاله نهایی جهت چاپ در مجله توسط مدیریت مجله و نویسنده(گان)  و ادامه داوری تا اخذ نتیجه نهایی.
  •  چاپ الکترونیکی مقاله و امکان دریافت مقاله از طریق سایت مجله.

 (مدت زمان لازم برای بررسی اولیه مقاله های دریافتی توسط سردبیر حداکثر یک هفته می باشد و نتیجه اولیه بررسی در این بازه زمانی از طریق سامانه قابل مشاهده و پیگیری است).

نمودار تجسمی که در زیر آمده است، فرآیند کلی پذیرش مقاله را در نشریه نشان می دهد: